دومین جشنواره رسانه و اعتیاد عصر امروز با معرفی آثار برتر در مرکز همایش های بین المللی صدا و سیما به کار خود پایان داد.
به گزارش خبرنگار ما، هیئت داوران دومین جشنواره رسانه و اعتیاد در قسمت گفتگو و میزگرد بخش شنیداری ؛ آقای ابوالفضل سردشتی از صدای مرکز سیستان و بلوچستان را برای ساخت برنامه برگ ریزان و بهارک بقایی از صدای مرکز کرمان را برای ساخت برنامه صدای مشاور3 بترتیب شایسته رتبه نخست و دوم دانست.
این گزارش حاکیست در این قسمت آقایان حسن کامرانی از صدای مرکز اردبیل برای ساخت برنامه ((دور هم)) شایسته رتبه سوم و مازیار ناظمی از رادیو گفتگو برای ساخت برنامه گفتگوی ورزشی شایسته دریافت دیپلم افتخار شد.
در قسمت برنامه ترکیبی بخش شنیداری نیز هیئت داوران دومین جشنواره رسانه و اعتیاد خانم نجمه حاج حسینی از رادیو کرمان را برای ساخت برنامه ندای عبرت شایسته کسب رتبه نخست دانست و مصطفی شکربیگی از رادیو کرمانشاه برای ساخت برنامه "به رنگ خاکستری" و سعید یوسفی بیله سوار از رادیو سلامت برای ساخت برنامه اعتیاد بترتیب شایسته کسب رتبه های دوم و سوم شناخته شدند.

 

 

در قسمت اخبار تحلیلی بخش شنیداری نیز مجید موغاری از رادیو ایران برای ساخت برنامه اعتیاد در سربازی شایسته دریافت دیپلم افتخار شناخته شد.
این گزارش می افزاید: امیر کشانی از رادیو ایران برای ساخت گزارش ((برداشت آخر)) رتبه نخست قسمت گزارش خبری بخش شنیداری و عاطفه بنایی نیز برای ساخت گزارش رادیویی ((زنگها برای که به صدا در می آید)) دیپلم افتخار این بخش را بدست آورد.
در قسمت مستند رادیویی بخش شنیداری آزیتا محمودی از صدای مرکز کرمان برای ساخت مستند غنچه سوخته شایسته رتبه نخست و رضا شامخی نیز از رادیو فارس برای ساخت مستند ((یک داستان تکراری ... اما)) شایسته رتبه دوم شناخته شدند.
همچنین زینب کوچکیان از رادیو ایران برای ساخت مستند رادیویی زنجیر آزادی شایسته احراز رتبه سوم شناخته شد و فرانک نوه سی از رادیو تهران برای ساخت ((مستند 95)) و حسین خدادی از رادیو البرز برای ساخت مستند شیشه های دودی شایسته دریافت دیپلم افتخار شناخته شدند.
درقسمت طنز بخش شنیداری دومین جشنواره رسانه و اعتیاد هیئت داوران هیچ اثری را شایسته کسب رتبه برتر نشناخت.
بر اساس این گزارش در قسمت مستند محض بخش دیداری دومین جشنواره رسانه و اعتیاد هیئت داوران محمد رضا زیدی از استان تهران را برای ساخت ((کراک)) شایسته کسب رتبه نخست دانست و فرشاد شکیبی و ایرج عرب زاده یکتا از استان تهران را بترتیب برای ساخت ((شوک)) و ((جویبار جوانی)) شایسته کسب رتبه دوم و سوم شناخت و دیپلم افتخار این بخش را نیز به سید مجتبی سیدی از استان تهران برای ساخت مستند تکیه بر باد اعطا کرد.
در قسمت مستند داستانی بخش دیداری دومین جشنواره رسانه و اعتیاد هیئت داوران هیچ یک از آثار را شایسته کسب رتبه اول و سوم ندانست و محمد اسلامی از استان کرمان را برای ساخت (( قصه ما راست بود)) شایسته کسب رتبه دوم شناخت .
هیئت داوران دومین جشنواره رسانه و اعتیاد همچنین مرتضی دلپسند از واحد مرکزی خبر را برای ساخت گزارش خبری ((اعتیاد پایان زندگی نیست)) شایسته رتبه دوم قسمت گزارش خبری در بخش دیداری شناخت و رتبه اول و سوم این قسمت نیز به هیچ اثری اعطا نشد.
در قسمت نماهنگ بخش دیداری نیز عبدالله حاجی محمدی از خراسان رضوی برای ساخت ((سراب)) رتبه اول را کسب کرد و افشین علیزاده از سیستان و بلوچستان برای ساخت ((طلوع)) رتبه سوم را بدست آورد و سید حمید طباطبایی از خراسان رضوی برای ساخت ((بغض)) نیز شایسته دریافت دیپلم افتخار دومین جشنواره رسانه و اعتیاد شناخته شد.
در قسمت میزگرد بخش دیداری نیز محمد تراب زاده از استان تهران برای ساخت برنامه ((امیدی دیگر)) رتبه سوم را بدست آورد و رتبه های اول و دوم نیز به هیچ اثری تعلق نگرفت.
در قسمت مستند خبری بخش دیداری نیز عاطفه درزی از استان تهران برای ساخت مستند((اکستازی،شادی بخش مرگ آفرین))رتبه اول و مریم احمدی از استان قم برای ساخت مستند((چرا اعتیاد))و مجید اکبری از استان تهران برای ساخت مستند((مرگ مدرن)) بترتیب شایسته کسب رتبه های دوم و سوم شناخته شدند.
این گزارش می افزاید: در قسمت فیلم کوتاه داستانی دومین جشنواره رسانه و اعتیاد، روح الله مولوی از استان تهران برای ساخت((انتظارتلخ)) و محمدرضا رحمانی از استان تهران برای ساخت((ترافیک)) بترتیب رتبه های اول دوم را بدست آوردند و مریم اورنگ و میرولی حسنی برای ساخت کار مشترک((فصل سرد)) بطور مشترک شایسته کسب رتبه سوم شناخته شدند.
در قسمت مستند گزارشی بخش دیداری نیز حسن فرشباف از استان تهران برای ساخت((فریاد خاموش)) و آسیه گواشیری از خراسان رضوی برای ساخت ((دربند باد)) بترتیب رتبه های اول و دوم را بدست آوردند.
همچنین مسعود مستاجر حقیقی و مجید صادقی از استان تهران برای ساخت اثر مشترک((اینجا همه آدمها اینجوریند)) بطور مشترک رتبه سوم را بدست آوردند.
در قسمت گفتگوی بخش دیداری دومین جشنواره رسانه و اعتیاد نیز دیپلم افتخار به علی اصغر فراهانی برای ساخت اثر(( ایران پیشرو در مبارزه با مواد مخدر))اعطا شد و رتبه اول تا سوم نیز یه هیچ یک از آثار دیگر تعلق نگرفت.
 براساس این گزارش در قسمت پویانمایی بخش دیداری نیز ابراهیم ساکتی از استان تهران برای ساخت ((اکس پارتی میهمانی شبانه))؛ ارد پیکان فر برای ساخت ((بدآموزی مصرف دخانیات توسط والدین)) و زهرا عسکری برای ساخت ((رهایی)) بترتیب شایسته دریافت رتبه های اول تا سوم شناخته شدند. 
هیئت داوران در بخش مستند بازسازی و اخبار تحلیلی دومین جشنواره رسانه و اعتیاد هیچ اثری را انتخاب نکرد.
در این مراسم همچنین از آقای شهاب کسرایی از موسسه حور به دلیل تولید آثار قابل توجه پویانمایی قدردانی شد.
404 اثر در سه بخش دیداری ، شنیداری و نماهنگ به دبیرخانه جشنواره ارسال شده بود که 108 اثر انتخاب شد و 85 درصد این اثار تولیدات صدا و سیما بوده است.

منبع: سایت ستاد مبارزه با مواد مخدر

تاریخ: 88/02/22