در سال 2004 جايزه ويژه سازمان بهداشت جهاني به مجموعه تيزرهاي انيميشن نيروي انتظامي اهداء گرديد.
در آن سال سازمان بهداشت جهاني با قدرداني از اين كارها جايزه ويژه خود را به پليس ايران تقديم كرد و اين مجموعه تيزرها را به عنوان الگويي برتر براي استفاده در كشورهاي منطقه مطرح نمود.
اما اين پايان كار نبود و در سال جاري ميلادي (2008) بار ديگر این تيزرها كه با هدایت نیروی انتظامی و تلاش مستمر هنرمندان موسسه حور ادامه يافته توانست افتخاري ديگر براي انيميشن ايران به ارمغان بياورد.
در نهمين كنفرانس جهاني جلوگيري از آسيب هاي بشري و افزايش ايمني كه در شهر مريداي كشور مكزيك برگزار شد و 186 كشور در آن شركت كرده بودند، اين آثار توانست در بخش فرهنگ سازي و رسانه رتبه سوم را از آن خود كند و توانمندی های فرهنگ ايران اسلامی را به رخ جهانيان بكشد.
موسسه حور با تشكر از شايستگان نيروي انتظامي و فرماندهي محترم نيرو كه با ديدگاه فرهنگي خود به ادامه اين كارها كمك كردند، اين اتفاق ارزشمند را به عموم مردم ايران و مخصوصا هنرمندان عرصه انيميشن تبريك عرض مي نمايد.
البته جايزه اصلي ، استقبال بي نظير مخاطبين از اين تيزرها در داخل و خارج از كشور است. اين مجموعه به عنوان اولين انيميشن ايران توانسته به بازار خوبي در عرصه محصولات تصويري ايران و كشورهاي منطقه تبديل شود .
اين اشتياق مردم در اقصي نقاط دنيا كه بغير از كارهاي چند استوديوي معظم سابقه تاريخي ندارد باعث سرافرازي می باشد.
آيا تعريفي بالاتر از اين جمله است كه از زبان رهبر فرزانه انقلاب در مورد انيميشن هاي نيروي انتظامي بيان شده وجود دارد آيا نبايد با اين جملات انيميشن ايران به خود ببالد: كارهايي كه از تلويزيون پخش مي شود بسيار خوب ، عاقلانه ، هنرمندانه ، هوشمندانه و موثر است.مثلا تخلفات رانندگي و غيره را نشان مي دهند . انسان مي بيند از هنر خوب استفاده مي شود. مردم اينها را مي پسندند ، مي فهمند و اعتقاد پيدا مي كنند.

تاریخ خبر: 87/03/09