مراسم اختتامیه هفتمین جشنوراه بین المللی فیلمهای ورزشی و برنامه های تلویزیونی شب گذشته با حضور رییس کمیته ملی المپیک و رییس فدراسیون جهانی فیلمهای ورزشی برگزار شد.
به گزارش ستاد خبری جشنواره بین المللی فیلمهای ورزشی، در این مراسم برای اولین بار فیلم رنگها به پرواز درمی آیند ساخته مجید مجیدی - برای مسابقات المپیک پکن، به نمایش درآمد و مورد استقبال اعضای حاضر در این مراسم قرار گرفت.
همچنین طی سخنانی پروفسور اسکانی رییس فدراسیون بین المللی فیلمهای ورزشی که از کشور ایتالیا به ایران سفر کرده بود جشنواره بین المللی فیلمهای ورزشی ایران را جشنواره ای بزرگ توصیف کرد که با حضور کشورهای شرکت کننده در آن نشان می دهد تا چه اندازه این جشنواره در ایران در حال رشد و گسترش است.
وی خبر داد: طی صحبتی که با مقامات ایرانی به عمل آمده است به زودی پروژه بزرگتری در زمینه فیلمهای ورزشی در ایران برگزار خواهد شد. این جشنواره هم زمان با برگزاری مسابقات کشورهای اسلامی که سال 2009 در ایران برگزار خواهد شد، است.
مجید مجیدی کارگردان فیلم رنگها به پرواز درمی آیند نیز ضمن تسلیت درگذشت خسرو شکیبایی بازیگر ارزنده سینما و تلویزیون از مسوولان برگزاری این جشنواره تشکر کرد و ابراز امیدواری کرد که این جشنواره بیشتر به سمت ورزشهایی برود که محجور مانده اند.
 در این مراسم حضار به احترام درگذشت خسرو شکیبایی یک دقیقه سکوت کردند و مهراوه شریفی نیا دختر محمدرضا شریفی نیا به نمایندگی از پدرش جایزه ای که به تهیه کنندگی فیلم سلطان اختصاص یافته بود را به خانواده خسرو شکیبایی تقدیم کرد.

 

آراء هیأت داوران بخش فیلم هفتمین بین المللی فیلم های ورزشی

هیأت داوران بخش مسابقه فیلم های هفتمین جشنواره بین المللی فیلمهای ورزشی و تلویزیونی تهران نتایج خود را به این شرح اعلام می نماید. 
در بخش تیزر : لوح افتخار و 2 سکه تمام بهار آزادی اهداء می شود به آقای بهرنگ توفیقی برای ساخت تیزر تبلیغاتی ( بانک پارسیان )
در بخش پویا نمائی : تندیس سیمین جشنواره ، لوح افتخار و 4 سکه تمام بهار آزادی اهداء می شود به آقای سیاوش زرین آبادی برای فیلم انیمیشن ( پهلوانان)
تندیس طلائی جشنواره ، لوح افتخار و 6 سکه تمام بهار آزادی اهداء می شود به آقای امیر محمد دهستانی برای ساخت انیمیشن ( پوریای ولی )

در بخش نمآهنگ ورزشی : هیأت داوران تندیس طلائی جشنواره ، لوح افتخار و 5 سکه تمام بهار آزادی را به آقای هاشم علیائی مقدم برای ساخت نمآهنگ ( جوان ورزشکار ) از سیمای مرکز همدان اهدائ می نماید
در بخش نگاه وی‍ژه : هیأت داوران رأی خود را به این شرح اعلام می نماید:
- در بخش ورزش و آموزش هیأت داوران هیچیک از آثار را شایسته انتخاب و دریافت جایزه ندانستند.
- در بخش ورزش و معنویت هیأت داوران تقدیر وی‍‍ژه خود را از آقای ( نوید ایران بهار) برای فیلم
( نجات )اعلام می دارد.
- همچنین در بخش ورزش و معنویت هیأت داوران تندیس طلائی جشنواره ، لوح افتخار و 5 سکه تمام بهار آزادی را اهداء می کند به اقای « محمد اسماعیل رضائی » مدیر محترم گروه تلویزیونی شاهد ( بنیاد شهید و امور ایثارگران ) برای تهیه فیلم «بر فراز آیلند پیک » .
- در بخش ورزش و جامعه : هیأت داوران تقدیر ویژه خود را اعلام می دارد به آقای رضا نظام دوست برای فیلم « زنان کوهنورد ایران »
- هیأت داوران در این بخش تندیس طلائی جشنواره ، لوح افتخار و 5 سکه تمام بهار آزادی جشنواره را به آقای « مسعود انفرادی » از خراسان شمالی برای فیلم « سور خاک » اهداء می نماید.
- در بخش مجموعه داستانی تلویزیونی داوران هیچیک از آثار را شایسته دریافت تقدیر و جایزه ندانستند.
- در بخش برنامه های تلویزیونی هیأت داوران ضمن تقدیر ویژه از آقای « عادل فردوسی پور » برای ساخت برنامه زیبا و جذاب و دیدنی 90 تندیس طلایی جشنواره بهمراه دیپلم افتخار خود را به ایشان اهدائ می نماید.
- همچنین از بین آثار رسیده لوح افتخار گزارش گری را به اقای رامین گِرِی گزارشگر برنامه تلویزیونی ( خط پایان ) به تهیه کنندگی بهرام ارازلی از استان گلستان اهداء می نماید.
- در بخش گزارشهای تلویزیونی تندیس طلائی ، لوح افتخار و 6 سکه تمام بهار آزادی اهداء می شود به محمد جواد واحدی برای گزارش تلویزیونی ( رویای یک فوتبال )
- در بخش اجرای برنامه تلویزیونی هیأت داوران تقدیر ویژه خود را اعطاء می کند به آقای بیژن شفیع خراسانی مجری برنامه تلویزیونی « فنون شرقی »
- در این بخش تندیس طلائی و لوح افتخار و 6 سکه تمام بهار آزادی تعلق می گیرد به آقای جواد والائی مجری برنامه تلویزیونی همگام با ورزش از استان گیلان
 - در بخش بهترین برنامه تلویزیونی هیأت داوران تقدیر وی‍ژه خود را تقدیم می کند به برنامه تلویزیونی (پانزدهمین دوره مسابقات جانبازان) به تهیه کنندگی آقای محمد علی دهستانی 
- همچنین هیأت داوران تندیس طلائی ، لوح افتخار و 6 سکه تمام بهار آزادی را برای بهترین برنامه تلویزیونی اهداء می کند به آقای کوروش قاسم زاده سروش برای تولید برنامه تلویزیونی « فنون شرقی » از شبکه سوم سیما
- در بخش مستند هیأت داوران تندیس طلائی ، لوح افتخار و 7 سکه تمام بهار آزادی بهترین کارگردانی فیلمهای مستند را اهداء می کند به آقای جواد محمد پور برای فیلم « تنها میان تنها »
- هیأت داوران در بخش بهترین فیلم مستند تندیس طلائی ، لوح افتخار و6 سکه تمام بهار آزادی را اهداء می کند به آقای محمدرضا شریفی نیا برای تهیه فیلم سلطان به کارگردانی مجید توکلی
- در بخش فیلم های داستانی ، هیأت داوران هیچیک از فیلمنامه فیلم های ارائه شده را واجد شرایط لازم جهت کسب عنوان برتر نیافت
- در این بخش تندیس طلائی و لوح افتخار و 6 سکه تمام بهار آزادی ، بهترین کارگردانی فیلم کوتاه داستانی تعلق می گیرد به خانم « ساره بطحائی » برای کارگردانی فیلم شیراز بهار 48
- هیأت داوران ، تندیس طلائی ، لوح افتخار و 5 سکه تمام بهار آزادی را بعنوان بهترین فیلم کوتاه داستانی تقدیم می کند به آقای « مهدی پور وزیری »تهیه کننده فیلم « بازگشت »
- در بخش سینما و ورزش ، هیأت داوران با تأسف از کمبود آثار ارسالی در این زمینه و با آرزوی اینکه در دوره های بعد شاهد حضور آثار بیشتر و برتر باشند ، با اعطاء دیپلم افتخار به از فیلم « همه ما ایرانی هستیم » ساخته آقای مجید وارث ، دیپلم افتخار خود را به ایشان اهداء می نماید.
- در بخش فیلمنامه ، تندیس طلا ، لوح افتخار و 5 سکه تمام بهار آزادی اهداء می شود به آقای محمد عرب نویسنده فیلمنامه فیلم سینمائی « قند تلخ »
- در این بخش هیأت داوران تندیس طلا ، لوح افتخار و 8 سکه تمام بهار آزادی بخش کارگردانی فیلم را اهداء می کند به آقای شاپور قریب کارگردان فیلم سینمائی « بچه های کوچه دوازدهم »

بخش بین الملل
- هیأت داوران بخش بین الملل هفتمین جشنواره بین المللی فیلم های ورزشی و تلویزیونی تهران پس از بررسی حدود 35 اثر از 15 کشور آراء خود را به این شرح اعلام می نماید :
- فیلمهای مستند: تقدیر ویژه و دیپلم افتخار خود را اهدا می کند به فیلم مستند « آمفی تأتر » ساخته آقای جنید جغتای از کشور پاکستان
- تندیس طلا ، لوح افتخار و ..... سکه تمام بهار آزادی فیلم برتر مستند اهداء می شود به آقای گابریل فریها برای فیلم مستند « برگزیدگان » از قطر
- در بخش ورزش و جامعه : تقدیر وی‍ژه و دیپلم افتخارهیأت داوران در بخش ورزش و جامعه تقدیم می شود به فیلم « تجارت مرگ » ساخته آقای « محمد العربیه » از عربستان سعودی در این بخش تندیس طلائی ، لوح افتخار و ..... سکه تمام بهار آزادی تعلق می گیرد به فیلم « چشم هایی در انتظار » ساخته علی منتظری از دوبی اسپرت
- در بخش داستانی : هیأت داوران در بخش فیلم های داستانی تقدیر ویژه و دیپلم افتخار خود را اهداء می کند به فیلم « بازیکن حرفه ای » از کشور لبنان
- تندیس طلائی جشنواره ، لوح افتخار و ..... سکه تمام بهار آزادی در بخش فیلم های داستانی تقدیم می شود به آقای « ناصر رحمان » کارگردان فیلم های « اسب » و « همسان بادها » از کشور تاجیکستان
هیأت داوران بخش بین الملل با تشکر و تقدیر از سایر فیلمسازان و کشورهای شرکت کننده و با آرزوی اینکه در سال های آتی شاهد آثار برتری از آنها باشند ،‌در سایر بخش ها هیچ یک از فیلم های شایسته دریافت جایزه نبودند.
به گزارش ستاد خبری هفتمین جشنواره فیلمهای ورزشی، محمدرضا ملامحمد دبیر این جشنواره نیز طی سخنانی به شرح زیر گزارش خود را ارایه کرد:
از اصحاب رسانه ، کارگردانان ، هنرمندان ، پیشکسوتان و داوران ارجمند برای حضورشان در این مراسم صمیمانه تشکر و قدردانی می نمایم.
قطار جشنواره فیلم های ورزشی در ایستگاه هفتم بسر می برد به یقین تلاشهای هفت ساله مسئولین ورزش کشور برای تعامل هر چه بیشتر ورزش و هنر در این رویداد فرهنگی هنری تجلی کامل یافته است و می توان جشنواره فیلم های ورزشی را بارزترین نماد این همکاری دانست. دستاوردهای سازمان ورزش کشور در برپائی هفت ساله این رویداد بسیار ارزنده و چشمگیر بوده است.

تاریخ:1387/05/02