اعلام خبر همكاري مشترك اين دو كمپاني بزرگ فيلم سازي براي توليد سالانه 20 فيلم زنده و انيميشن ، دنياي سينما را به صورت همزمان به شگفتي واداشت و هيجان زده كرد.
به گزارش کارتون3000 و به نقل از فارس ، رسانه‌هاي گروهي با آب و تاب فراوان درباره اين خبر مي‌گويند و اكثريت تحليل‌گران عقيده دارند اين همكاري در آينده‌اي نزديك باعث خلق يكسري محصول جذاب و پر سر و صدا خواهد شد.
به گفته تحليل‌گران سينمايي، ديزني به صورت رسمي كمپاني دريم وركز را به قلمرو جادويي خود اضافه كرده است و اين اقدام، يك پيروزي بزرگ براي اين كمپاني قديمي به حساب مي‌آيد.
در شرايطي كه كمپاني والت ديزني براي سال جديد ميلادي 6 فيلم را در جدول كاري خود دارد، قرارداد جديد به او اين امكان را مي‌دهد كه سالانه 20 فيلم سينمايي زنده و انيميشن را روانه پرده سينماها كند.
طبق قرارداد جديد، كمپاني ديزني كليه محصولات كمپاني دريم وركز را توزيع خواهد كرد. امر بازاريابي فيلم‌هاي دريم وركز هم با والت ديزني است.
با اين حال، واحد انيميشن كمپاني دريم وركز در قرارداد همكاري مشترك او با كمپاني والت دينزي قرار ندارد و استيون اسپيلبرگ و همكارانش (مديران دريم وركز) كار توليد و توزيع محصولات انيميشني خود را مستقل انجام مي‌دهند.
ديك كوك مدير كمپاني والت ديزني در ارتباط با قرارداد تازه‌ اين كمپاني با دريم وركز مي‌گويد: «هر دو كمپاني از بابت امضاي قرارداد همكاري مشترك هيجان زده‌ايم و احساس افتخار مي‌كنيم. اميدوارم هستيم كه اين همكاري باعث خلق روابط خوب و تازه‌اي با همكاران‌مان در دريم وركز شود. احساس ما اين است كه مي‌توانيم فيلم‌هاي زنده خيلي خوبي را در طول سالهاي آينده توليد كنيم.»
«جري بروكهايمر» تهيه‌كننده سرشناس سينما كه فيلم‌هاي موفق زيادي را براي كمپاني والت ديزني تهيه و توليد كرده و از همكاران قديمي ديزني است، با استقبال از امضاي قرارداد همكاري مشترك ديزني با دريم وركز، چنين مي‌گويد: «تيم كمپاني دريم وركز_ و در رأس آن استيون اسپيلبرگ _ يكي از مستعد‌ترين و باتجربه‌ترين گروه‌هاي كاري صنعت سينما است. همكاري مشترك جديد آنها با والت ديزني، به نفع كل صنعت سينما و تماشاگران فيلم‌هاي سينمايي است. اميدم اين است كه دريم وركز با فعاليت‌هاي خلاقه خود، متصل و بخش تازه‌اي را در دل تاريخ كمپاني والت ديزني باز كند.»
كمپاني دريم وركز در طول سال‌هاي اخير با مشكل مالي رو به رو شد و به همين دليل، پيشنهاد همكاري مشترك _ و يا فروختن بخشي از سهام خود _ به بقيه كمپاني‌هاي فيلمسازي را داد.

تاریخ: 87/11/27